Nauka pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci w Warszawie, stanowi praktyczną i niezwykle istotną w życiu umiejętność. Znakomicie wpływa na rozwój fizyczny dziecka, jednocześnie odciążając kręgosłup i wzmacniając mięśnie. Ponadto jest to wyśmienita zabawa, którą dzieci dzielą wykonując w grupie, wraz ze swoimi rówieśnikami. Jaki czas jest najbardziej odpowiedni na rozpoczęcie nauki pływania?

Dzieci na basenie – kiedy powinny zacząć naukę pływania?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez rodziców jest to, odnoszące się do najbardziej odpowiedniego wieku, w którym dzieci powinny zacząć naukę pływania. Zdaniem instruktorów, najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest każdy wiek, ponieważ nigdy nie jest za wcześnie, ani za późno. Nauka pływania może rozpocząć się już na etapie, gdzie dziecko ma kilka miesięcy. Oczywistą rzeczą jest, że inaczej nauka pływania przeprowadzana jest z niemowlakiem, przedszkolakiem, czy nastolatkiem. Dlatego jeśli zastanawiamy się jak nauczyć dziecko pływać, powinniśmy rozważyć kilka ważnych kwestii.

Dzieci w wannie – czy to już pierwszy etap nauki?

Z pewnością domowa wanna może stać się miejscem, gdzie dziecko będzie oswajało się z wodą, ale na dłuższą metę nie nauczy to pływania. Pomimo, że zajęcia prowadzone na basenie, dla młodszych dzieci trudno nazwać pływaniem we wszystkich stylach pływackich, to jest to na pewno swego rodzaju przygotowanie i nabywanie podstaw, które w przyszłości mogą okazać się bardzo pomocne. Takie pływanie dla dzieci może rozpocząć się już od 3 miesiąca ich życia. Ponadto nauka określonego stylu pływackiego może rozpocząć się w różnym wieku, w zależności od dostępnych grup wiekowych.

Pływanie niemowląt, które często określane jest również jako Baby swimming, wyśmienicie wpływa na rozwój fizyczny i odpowiednie kształtowanie się kręgosłupa u tak młodych istot. Ponadto posiada wiele zalet, które nie ograniczają się jedynie do nauki pływania. Nauka pływania dzieci zwiększa ich odporność i pozwala na oswajanie się z wodą. Maluchy, które posiadają taki basenowy początek i od pierwszych miesięcy swojego życia będą korzystały z regularnych zabaw wodnych, w przyszłości nie będą musiały zmagać się z blokadą wejścia do basenu i podejmowania aktywności wodnych.

Zajęcia na basenie dla dzieci, które już w młodym wieku mają częsty kontakt z wodą, sprawiają, że w przyszłości, będą one z ogromną przyjemnością spędzały tam swój czas, traktując to jako dużą frajdę i zabawę.

Warto również wziąć jeszcze pod uwagę, kolejną zaletę jaka płynie z zabawy w wodzie dla dzieci, która wpływa na nich bardzo uspakajająco, relaksująco, jak i również zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Jest to spowodowane tym, że dzieci w basenie, dzięki bardzo podobnym warunkom, do tych jakie miały w brzuchu mamy, czują się w wodzie jak w łonie.

Szkoła pływania oferuje zajęcia dla różnych grup wiekowych, nawet jeśli dziecko już dawno nie jest określane niemowlakiem, warto jak najszybciej zapisać je na grupową lub samodzielną naukę pływania.

Źródło: Move Camp – nauka pływania dla dzieci