Piękny, śnieżnobiały uśmiech dla wielu jest synonimem zdrowia i urody. Trudno zaprzeczyć. Któż nie marzył o zębach białych jak w reklamie telewizyjnej. Nie każdego natura obdarzyła pięknym uśmiechem. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna i wybielanie zębów. Przed przystąpieniem do zabiegu warto dowiedzieć się, jakie są możliwości i metody wybielania zębów, a także jakie można uzyskać po nich efekty.
Wybielanie to sposób na białe zęby
Codzienne picie kawy i herbaty to podstawowe powody występowania przebarwień na zębach. Palenie papierosów również przyczynia się do pogorszenia wyglądu zębów. Nie chcemy rezygnować z przyzwyczajeń, a jednocześnie pragniemy, aby zęby były piękne i śnieżnobiałe. Czy można to pogodzić? Okazuje się, że tak. Odpowiedzią jest zabieg wybielania zębów. Stomatologia estetyczna oferuje kilka metod wybielania uzębienia, ale to my decydujemy, który zabieg będzie dla nas najlepszy.
Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Zabiegi w gabinetach stomatologii estetycznej są nie tylko bezpieczne, ale też niezwykle skuteczne. Ponadto efekty zabiegu w gabinecie stomatologicznym utrzymują się zdecydowanie dłużej.
Dentysta może zaproponować różne metody wybielania zębów. Jednocześnie służy pomocą i radą przy wyborze rozwiązania najlepszego dla nas. Oferta zabiegów wybielających zęby obejmuje wybielanie laserowe, wybielanie zębów z użyciem lamp oraz wybielanie nakładkowe. Zarówno w wybielaniu laserowym, jak i wybielaniu przy użyciu lamp emitujących niebieskie światło stosuje się żel z nadtlenkiem wodoru. Substancję czynną żelu aktywuje właśnie światło lasera diodowego lub niebieskie światło specjalnej lampy. Wybielanie zębów przy użyciu lasera zajmuje około pół godziny, nieco dłużej trwa zabieg z lampą. Jednak w obu wypadkach już pierwszy zabieg daje pożądane efekty.
Nakładkowe wybielanie zębów jest bardziej czasochłonne i wymaga zaangażowania w domu. W gabinecie dentystycznym przygotowywane są nakładki dostosowane do łuku zębowego. Żel wybielający z nadtlenkiem wodoru, w niższym stężeniu, nakłada się samodzielnie już w domu. Zabieg trwa kilka godzin dziennie przez około dwóch tygodni. Wymagane są wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym, aby stomatolog mógł nadzorować postępy.
Wybielanie zębów w domu
Decydując się na samodzielne wybielanie zębów w domu, możemy wybrać środek: paski wybielające lub pasty wybielające. Należy jednak pamiętać, że osiągane w ten sposób efekty nie są tak spektakularne, natychmiastowe i trwałe, jak po zabiegach w gabinecie dentystycznym. Samodzielne wybielanie zębów musi być często powtarzane, a rzeczywiste efekty mogą być dalekie od oczekiwanych.