AG Kompressoren – nowoczesne sprężarki do przemysłu

Wysokiej jakości, niezawodne i łatwe w konserwacji sprężarki AG Kompressoren są urządzeniami, które doskonale spełniają swoje zadanie, zarówno w małych, średnich, jak i dużych firmach produkcyjnych czy usługowych. Kompresory przemysłowe z kategorii AG Kompressoren to niezawodny park maszynowy, który jest doskonałym wsparciem w trakcie całego cyklu produkcyjnego.

Kompresory z serii AG Kompressoren – nowoczesny sprzęt dla wymagających klientów

Seria AG Kompressoren to zaawansowane technologicznie sprężarki, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Doskonale odnajdą się one zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak i usługowych, które do swojego działania wykorzystują medium w postaci sprężonego powietrza. Sprężarki AG Kompressoren oferują szeroki zakres mocy przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności działania i energooszczędności. Nowoczesna konstrukcja, zastosowanie sprawdzonych technologii oraz bogata gama rozwiązań sprawia, że kompresory tej marki są chętnie wykorzystywane w firmach o różnorodnym spektrum działalności.  

Kompresory FLEXI – energooszczędność i wydajność w jednym

FLEXI to sprężarki o zmiennej wydajności, wyposażone w napęd pasowy lub bezpośredni i silniki w klasie IE3. Są to kompresory z wtryskiem oleju. Ich zaletą, wyróżniającą je spośród innych urządzeń tego typu, jest wysoka oszczędność w zakresie zużycia energii elektrycznej.  Urządzenia pozwalają zaoszczędzić do 35% wydatków w porównaniu do tradycyjnych kompresorów.

Wysoką ocenę wśród specjalistów i użytkowników sprężarki FLEXI zawdzięczają zastosowaniu bardziej wydajnych silników oraz zmiennej częstotliwości, która pozwala optymalizować produkcję sprężonego powietrza do potrzeb procesu produkcyjnego. Kompresory wyposażone zostały także w inteligentne sterowniki oraz elektroniczne sterowanie częstotliwością napędu co jeszcze bardziej pozwala precyzyjnie dostosować pracę urządzenia do potrzeb procesu produkcyjnego.

Niskie koszty eksploatacyjne prezentowanej sprężarki sprzyjają szybszemu zwrotowi inwestycji oraz zwiększeniu opłacalności produkcji. Wyeliminowanie biegu jałowego, oprócz niewątpliwych oszczędności w zakresie zużycia prądu przyczynia się także do wydłużenia żywotności kompresorów. Zaletą sprężarek FLEXI jest także jego budowa, która umożliwia łatwy dostęp dla obsługi i niższe koszty serwisu. 

Sprężarki Smart – kompaktowe urządzenie o niskich kosztach eksploatacji

Seria kompresorów AG Kompressoren obejmuje także urządzenia Smart, które są polecane firmom poszukującym nowoczesnych sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju i napędem wykorzystującym przekładnie pasowe. Kompresory Smart to sprężarki śrubowe, które wyróżniają się zoptymalizowaną ceną oraz łatwością w montażu. Są ciche i nie wymagają dużej powierzchni instalacyjnej. Jednocześnie posiadają przyjazną dla serwisu konstrukcję oraz dłuższą żywotność dzięki niskiej prędkości obrotowej. Zastosowano w nich technologię umożliwiającą niższą temperaturę sprężania, co pozwala na wydłużenie okresu konserwacji. Ich niewątpliwym atutem jest cicha praca, która umożliwia zainstalowanie tych sprężarek niemal w każdym miejscu, bez szkody dla pracowników.

Kompresory Strong – mocne, wydajne sprężarki dostosowane do potrzeb dużych zakładów

Firmy, którym zależy na posiadaniu bardzo wytrzymałego, jak również energooszczędnego kompresora przemysłowego powinny zainwestować w sprężarki śrubowe Strong. To wyjątkowe urządzenia zaliczane do serii kompresorów przemysłowych AG Kompressoren. Generują one sprężone powietrze w sposób ekonomiczny, co gwarantuje, że nie zużywają do tego celu dużej ilości prądu elektrycznego. Cechę tę determinują zastosowane silniki z magnesami trwałymi w najwyższej klasie sprawności IE 4. Urządzenia te mają konstrukcję dostosowaną do dużych przeciążeń, jak również do codziennej, bardzo intensywnej eksploatacji. Specjalnie wzmocniona obudowa, jak również dostosowane podzespoły i elementy składowe sprawiają, że sprężarki śrubowe Strong idealnie nadają się do średnich i większych zakładów przemysłowych. Charakteryzują się wyższą nawet o 10% efektywnością w porównaniu do urządzeń wyposażonych w silniki asynchroniczne. Kompaktowa konstrukcja pozwala ograniczyć przestrzeń przeznaczoną na urządzenia do sprężania powietrza.

Seria kompresorów przemysłowych AG Kompressoren to odpowiedź na zapotrzebowanie, jakie pojawiło się na rynku. Wynika ono z konieczności ograniczania kosztów przeznaczonych na konsumpcję energii elektrycznej oraz do dążenia do dysponowania sprzętem energooszczędnym, bezawaryjnym, jak również łatwym w obsłudze.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza