Ujędrnianie skóry metodą Skin Shock – czy warto?

Skin Shock to rewolucyjna terapia, która w bezinwazyjny sposób ujędrnia skórę. Jest jedną z najskuteczniejszych metod likwidacji komórek tłuszczowych, cellulitu i rozstępów. Sprzyja regeneracji tkanki miękkiej oraz spowalnia procesy starzenia się skóry. Nic więc dziwnego, że jej popularność rośnie z miesiąca na miesiąc. Na czym opiera się skuteczność Skin Shock? Czy warto zdecydować się na tę terapię?

Zabiegi Skin Shock – efekty, które mówią same za siebie

Skin Shock to wysokiej klasy urządzenie medyczne, które bazuje na jednoczesnym działaniu fal akustycznych i elektrycznych. Fale wywołują wibracje w tkance łącznej, co w połączeniu z zastosowaniem innowacyjnej głowicy daje wielowymiarowe efekty. Jakie? Przede wszystkim skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i gładka. Następuje również znacząca redukcja głównego składnika cellulitu – adipocytów – podskórnych komórek tłuszczowych. Są one rozbijane przez wytwarzane przez urządzenie fale. Pozwala to na dobre rozprawić się z pomarańczową skórką.

Terapia Skin Shock pobudza także krążenie, regeneruje tkanki i sprzyja produkcji kolagenu. W efekcie hamuje procesy starzenia się skóry oraz widocznie ją odmładza i poprawia jej strukturę. Co więcej, urządzenie jest w stanie zlikwidować nie tylko komórki tłuszczowe, ale i rozstępy oraz blizny. Wspiera bowiem tworzenie nowych włókien elastylowych oraz kolagenowych, które wypełniają nierówności. Terapia redukuje również obrzęki oraz poprawia tonację skóry.

To prawdziwy przełom w medycynie estetycznej. Skin Shock jest bowiem bezinwazyjną metodą ujędrniania skóry, która pozwala w kompleksowy sposób zająć się wybranym obszarem tkanki. Najlepsze efekty osiąga się po serii 5-6 zabiegów, przeprowadzonych w kilkudniowych odstępach. Co jeszcze terapia ta ma do zaoferowania?

Terapia Skin Shock – jakie jeszcze korzyści oferuje?

Nowatorska technologia i długotrwałe efekty nie są jedynymi czynnikami wpływającymi na rosnącą popularność terapii Skin Shock. Osoby poddające się działaniu fal akustycznych i elektrycznych doceniają również:

  • bezinwazyjność metody,
  • bezpieczeństwo zabiegów,
  • brak efektów ubocznych,
  • bezbolesność.

Likwidacja tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie zwiotczałej skóry sprawia, że sylwetka nabiera atrakcyjnych kształtów. Kontur obszaru, który został poddany zabiegowi, wyostrza się, co pozwala wymodelować ciało. Na dodatek terapia Skin Shock usuwa niekorzystne produkty przemiany materii. To kolejne działanie, które pozwala odmłodzić skórę.

Skuteczność Skin Shock potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzone w Szwajcarii. Aż 95 proc. pacjentów zauważyło poprawę kondycji skóry po okresie 3-6 miesięcy od zakończenia terapii. Natomiast 70-74 proc. badanych zaobserwowało pozytywne zmiany natychmiast po wykonaniu serii zabiegów. Nie dziwi zatem fakt, że metoda Skin Shock cieszy się coraz większym uznaniem, i to nie tylko wśród kobiet. W czym tkwi jej sekret? W nowatorskiej formule działania.

Skin Shock – innowacyjna zasada działania

Jak wspomniano, terapia Skin Shock bazuje na komplementarnym działaniu fal akustycznych i elektrycznych. Te pierwsze to fale mechaniczne, generowane pneumatycznie, przez sprężone powietrze pochodzące z kompresora. Wyzwalane są one przez specjalnie zaprojektowaną końcówkę aplikatora. Uwolniona w formie fal akustycznych energia przenika w głąb skóry, gdzie aktywnie działa, ujędrniając tkanki i usuwając nawet oporny cellulit.

Końcówka aplikatora nie tylko przenosi fale akustyczne, ale również pełni funkcję elektrody przewodzącej. Co to w praktyce oznacza? Że w głąb skóry dostarcza także fale elektryczne. Kształt fal jest dopasowywane przez urządzenia automatycznie na podstawie postawionej diagnozy.

To dlatego tak istotną kwestią jest korzystanie z zabiegów Skin Shock w renomowanej klinice. Specjaliści ocenią bowiem problem i w optymalny sposób dobiorą program zabiegowy. Zapewni to wysoką skuteczność terapii i długotrwałe rezultaty.

Źródło: Salon kosmetyczny Warszawa Białołęka